MEKAN ÖNERİLERİ

ARNAVUTKÖY’DE GİZLİ BİR BAHÇE; KAVANOZ İSTANBUL

Sevgili arkadaşım Lokanta Armut’un ortağı Tülin Bozüyük’ün (tulinbo) instagram hesabında geçen ay görüp de keşfettiğim bir mekan burası aslında.  Geçtiğimiz Pazar günü de gidip bizzat deneyimleme şansım oldu.  

kucuk-martha-mekan-onerileri-arnavutkoy-kavanoz-istanbul

Arnavutköy Tekkeci Sokak’ta, sokağın başındaki büfenin hemen yanına gizlenmiş bir mekan burası. Dışarıdan ilk baktığınızda burayı sadece bir çiçekçi zannedebilirsiniz. Koridoru takip ettiğinizde ise arkada gizlenmiş bir bahçe bulacaksınız. Tam da hayal ettiğim gibiydi her şey… Eski, ruhu olan, huzur veren… Mekanın dekorasyonu gerçekten çok güzel. Çok ince ve tatlı düşünülmüş detaylar var. Örneğin bahçede boydan boya asılan ışıklar kavanozlardan sarkıyor. Yiyecek ve içeceklerden bir çok şey kavanozda servis ediliyor. Eski ahşap bir kapı masa üzeri olarak kullanılmış. Yosun tutmuş etkisi veren yeşil duvarlara ise bayıldım !

kucuk-martha-arnavutkoy-mekan-onerileri-kavanoz-istanbul

kavanoz-istanbul-monu

Gelelim biraz da mönüye, mönüsü aslında biraz kısıtlı ama bence böyle bir mekan için ayarında. Burası daha çok bir şeyler içip bir şeyler atıştırmak ya da güzel bir tatlı yemek için seçilebilecek, ama en önemlisi ferahlık veren tebdil-i bir mekan. Kahveleri oldukça lezzetli, cappucino ve cortado’sunu ayrı sevdim. Büfenin üzerindeki kahve keselerinden gördüğüm kadarıyla Petra Roasting Co.’nun kahvelerini kullanıyorlar. Arkadaşınızla sohbet ederken bir yandan da bir kadeh bir şey içmek isterim derseniz, bu konuda da güzel çeşitleri mevcut. Barbare şaraplarını burada bulabilirsiniz mesela. Sıcak atıştırmalıklardan avakado ve keçili bruschetta, hindi fümeli sandviç ve kremalı & bademli kruvasanını biz çok sevdik !

kucuk-martha-mekan-onerileri-monu-arnavutkoy-kavanoz-istanbul

kucuk-martha-kuruvasan-kavanoz-arnavutkoy-istanbul

Kavanoz İstanbul’u havanın soğuk ya da yağışlı olmasına aldırmadan mutlaka deneyimlemenizi önerir, küçük bir video ile size veda etmek isterim 🙂

 

 

Sevgiler

Küçük Martha

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply