Hakkımda

Ozum+Baransel-0234

Merhaba!

Ben Özüm Kasapoğlu, nam-ı diger Küçük Martha! 17 Nisan 1985’de Kırklareli’de doğdum.Çocukluk ve lise yıllarımı Karamürsel denen bir sahil kasabasında geçirdim. Ardından hep hayalim olan avukatlık mesleğini yapabilmek adına, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun oldum. Microsoft, Pepsi ve Gazprom gibi dünyaca ünlü şirketlerde avukatlık yaptım hala da aktif olarak bu hayatıma devam ediyorum.

Çocukluğumdan beri dünyanın dört bir yanında otuza yakın ülke görme fırsatım oldu. Bu durum her defasında içimdeki kaşifi uyandırdı. Bir yandan da mutfağın benim için terapi olduğunu keşfettim. Yemek yemek de yemek yapmak da ayrı keyifti benim için. Bir süre sonra kabıma sığamadım 🙂 ve  gördüklerim, yaşadıklarım, keşfettiklerim bunları insanlarla paylaşma isteğine dönüştü. Bu nedenle 2011 yılında içimdeki Küçük Martha’yı çıkarttım ve blogumu açtım!

Aynı sene Baransel ve Bozcaada girdi hayatıma. O günden beri de sımsıkı sarıldım ikisine de…

Şimdilerde avukatlık mesleği ve kendi blogumun haricinde, olabildiğince fazla seyahat ediyor, bol bol fotoğraf çekiyor, profesyonel olarak dalış yapıyor, çeşitli dergilerde yazıyor, gurme geziler ve çeşitli etkinlikler düzenliyorum!

Umarım blogumu beğenmişsinizdir!

Sevgiler

Özüm