YEMEK

İhanete Uğramış Kek

Duygusal Malzemeler:
Kırık bir kalp
Erdemsiz bir adam
Bu erdemsiz adama aşık olmuş saf bir kadın
3. şahıs

Malzemeler:
2 Yumurta
1 su bardağı Süt
1 su bardağı Toz Şeker
Yarım su bardağı Zeytinyağı
3 su bardağı Buğday Unu
1 paket Kabartma Tozu
1 paket Şekerli Vanilin
Vanilya Aroması

Hikayesi:

Çok sevdiğim arkadaşım S. ağlaya ağlaya kapıma geldiğinde ne yapacağımı bilemedim. O hepimizin sevdiği saydığı erkek arkadaşı tarafından aldatıldığını öğrenince canı nasıl yanmış her halinden belliydi. Benim gibi hukukçu olan canım arkadaşımın elinde yazılı deliller de mevcuttu! Yazılı delil başlangıcı da değil yani, bildiğin kapı gibi yazılı delil! Tüm olanları anlatınca ve elimizdeki delilleri de masaya yatırınca, aslında tüm hikaye çözülmüş oldu. Hukukçu olmak böyle bir şey… Gerçek hayata da karıştırıyorsun, o senin kişiliğinin bir parçası oluyor artık. Önce delil topluyorsun, sonra suçu tespit edip cezasını kesiyorsun. Canın acıyor mu acıyor tabi… Ona merhem olacak bir kanun maddesi bulamadık henüz… Hep söylemişimdir, bir kadın susuyorsa vardır altında bir şey, biz genelde gözlem yaparız. Bu soruşturma aşaması gibi oluyor aslında. S. de bir süredir bunu yapıyordu… Emin olmak için delile ihtiyacı vardı, sonunda elinde o da var… Üstelik hafifletici hiç bir sebep bulamamıştık! Aksine ağırlaştırıcı unsurlar çoğunluktaydı! Canım arkadaşımın boncuk gözlerinden dökülen yaşları silip kendimi attım mutfağa… Onu neşelendirmeliydim! Ortaya biraz da olsun yüzünü güldürmemi sağlayan bu kek ve bu kareler çıktı… A buarada unutmadan… “Kadın hukukunda zamanaşımına uğrayan dava yoktur!” Afiyet olsun!

Yapılışı:

Fırını 180 dereceye getiriyoruz 🙂
Elimizde adam ve kalp şeklinde kek kalıpları olmalı, ben bunları Amerika’dan almıştım, ama artık Türkiye’de de bir çok yerde satılıyor.
Madem kekimiz ihanete uğramış olacak, o zaman ben de olabildiğince diet bir kek yapayım gerçekten kekin doğasına ihanet olsun dedim! O sebeple light süt ve buğday unu kullandım.
Yumurta ve şekeri bir kaba koyup köpük köpük olana dek çırpıyoruz. Ardından süt ve zeytinyağını ilave edip çırpmaya devam ediyoruz. En son un,kabartma tozu ve şekerli vanilini ekleyip son kez çırpıyoruz. Bir kaç damla da vanilya damlattık mı tamamdır!
Kalıpları zeytinyağı ile kaplamayı unutmayın, kolay çıkarmanıza yardımcı olur.
Karışımı kalıplara döküp fırına veriyoruz. Yaklaşık 20-25 dk sonra şişko adamcıklarınız ve kocaman bir kalbiniz olmuş olacak!
Süslemeler için elimde sadece dört adet renk mevcuttu, bu sebeple çok renklendiremedim. Ancak siz hayal gücünüze göre dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Dr.Oetker’in hazır süsleme glazürleri satılıyor marketlerde, hem de kullanıma hazır olarak!Örneğin bu glazürler epey işinizi görebilir.

Christian Louboutin hayranı olan kızımızın tabanlarını tabiki de kırmızı yaptım!

Bu da bir türlü kızamadığım herşeyden habersiz 3. Şahıs!

Böyle insanlardan kek bile olmaz aslında!

Ve son olarak… Ne demiş şair; iki kadın bir adam, aşk çekilir aradan…

Umarım kimse bu isim altında böyle kekler yapmak zorunda kalmaz!

Herkese mutlu zaman kekleri dilerim!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply