TARİFLER

Küçük Umutlar Tatlısı !Hikayesi:2013 benim için tam bir televizyon dizisi şeklindeydi… Aşk, ihtiras, aksiyon, mutluluk, bunalım herşeyden biraz vardı… Zaten tek sayıların bana uğurlu gelmediğine inanıyorum… Ama sonrası hep güzel olmuştur… Ya da ben öyle olduğuna inanmak istiyorum 🙂 2014 için daha başka bir umudum var o yüzden… Küçük mutluluklarla dolu umutcuklar… Bazı şeyler hiç değişmesin mesela, B. hep yanımda olsun, sevdiklerim sağlıklı olsun… Yemek yapabileyim yine… Yazabileyim… Seyahat edebileyim… Nebileyim işte küçük şeyler… B. işten geldiğinde Özüü deyip sarılmaya devam etsin bana… Gülmeye devam edelim, sadece bizim anladığımız saçmalıklar olsun hayatımızda, işimiz gücümüz olsun hala elimiz ayağımız tutuyorken… Kimse ile derdimiz olmasın, kimsenin bizimle derdi olmasın… Bozcaada’ya gitmemize hiçbir engel olmasın 🙂 (Baharı bekleyen kuşlar gibiyim) İyi insanlarla karşılaşalım hep, çünkü biz kalbimizi açıyoruz kocamaaaaaaan… Kıymetlidir bu, yazık olur üzülürsek… Üzmeyelim birbirimizi… Yanlış anlamayalım… Kırmayalım, yaralamayalım… Zaten hayat yeterince yoruyor, dinlenmek için omzuna başımızı yasladığımız da bizi yaralamasın hiç…
 
A bir de yaz gelsin hızlıca 🙂 Bahara da razıyım… Ama soğuğu sevmiyorum arkadaş ya! 
 
Tam da bunu düşünürken, geçtiğimiz karlı günlerde küçük bir tatlı yaptım hepimize… Basit bir muhallebiyi, minik negrolar ile daha afilli bir hale getirdim… Bakınca tadına dair umutlarım daha bir arttı… Aynı 2014’e, tadını bildiğim 2013’ten daha umutlu baktığım gibi…
 
Hadi bakalım…
 
Hepimize çok mutlu ve umutlu bir yıl olsun !
 
Sevgiler
Küçük MarthaMalzemeler:

3 Küçük Paket Negro / Oreo
1 çay bardağı pirinç unu
1 çay bardağı nişasta
6 su bardağı Süt
1 su bardağı şeker

1 Paket Vanilya

Yapılışı: 
 
Bir tencerede pirinç unu, nişasta, şeker ve vanilyayı karıştırıyoruz. Sonra üzerine bir bardak sütü ekleyip ve güzelce karıştırıyoruz. 
Tencereyi ocağa koyup kalan sütü de bir yandan üzerine ilave ederek karıştırmaya devam ediyoruz. Burada önemli olan sürekli karıştırmanız gerektiğidir, çünkü süt hemen dibini tutabilir.
Kaynadıktan sonra bir 10 dakika daha karıştırarak pişirmeye devam edin. Daha sonra sıcak haldeyken kaselere ya da küçük kuplara dökerek soğuması için buzdolabına koyun. 
Servis etmeden önce negro ya da oreolarımızdan kase sayısı kadar ayırıp, geri kalanları robotltan geçirip ufalıyoruz. Daha sonra kaselerin üzerine serpiyoruz.
Ayırdığımız negro/oreoları  süs niyetine kaseye yerleştiriyoruz. Dilerseniz ilave olarak çilek parçaları da serpiştirebilirsiniz.
 
Afiyet olsun !


You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply