YEMEK

Rokalı Makarna

Malzemeler:

1 paket dilediğiniz çeşit Makarna
15-20 adet Cherry Domates
1 demet Roka
2 adet büyük boy Domates
1 tatlı kaşığı Salça
Kekik
Karabiber
Tuz
Zeytinyağı
Parmesan Peyniri

Yapılışı:

Şimdi tabiki size kalkıp makarna nasıl haşlanır bunu anlatmayacağım. Haşlanmış makarnanızı nasıl güzel ve basit bir sosla ziyafete dönüştürebilirsiniz bunu anlatacağım. Bu sebeple makarnayı çoktan haşladığınızı varsayıp doğrudan sos kısmına geçiyorum…

Bir tencere içerisine, şişeyi bir defa döndürüp bırakacak kadar az zeytinyağı koyup kızdırıyoruz.Bu sırada büyük boy domateslerimizi rendeliyor ve ardından tencereye döküyoruz. Hemen üzerine cherry domateslerimizi dörde bölerek ilave ediyoruz.Chery domatesler hafif yumuşayıncaya kadar çeviriyoruz ve ardından salçamızı ve baharatlarımızı ilave ediyoruz. Bu sırada rokalarımızı ince ince doğruyoruz. Haşlanmış makarnamızı tencerenin içine boşaltıyoruz ve sosun tamamı makarnalara karışıncaya kadar alt üst ediyoruz ve bu sırada artık ocağı kapatıyoruz. En son doğradığımız rokaları tencereye ilave edip çeviriyoruz.

Son olarak, makarnamızın üzerine, servis ederken parmesan rendeliyoruz. Duruma göre kaşar peyniri de kullanabilirsiniz ama parmesan ve rokanın uyumu bir başkadır bence.

Afiyet Olsun !

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply