BOZCAADA PROJELER

ŞEHİR RENGİ DOSYASI; BOZCAADA – SERIES OF THE CITY COLOR; BOZCAADA

Geçtiğimiz hafta, sekiz aylık hasret sona erdi ve sonunda Bozcaada’ya kavuştuk 🙂 Bu konuyla alakalı tüm hislerimi ve bu sezon Bozcaada’da bizi neler bekliyor konusunu bir sonraki yazımda detaylı olarak anlatacağım. Ama önce size, her ne kadar kendi şehir olmasa da serinin adı öyle olduğu için, Banana Republic 2017 Yaz ürünlerinden seçtiklerimizle hazırladığım şehir rengi dosyasında Bozcaada bavulumuzdan bahsedeceğim.

Bozcaada benim için beş ana renkten oluşuyor… Adanın namına yakışır bozkır sarısı, gelincik kırmızısı, amaranda moru, asma yeşili ve tabi ki ada denizi mavisi… Bence tüm bu renklerin adaya has bir tonu var. Ya da seven gözler böyle görüyor bilemiyorum 🙂 Gelin beraber karar verelim o halde!

English: The last week, eight months of longing came to an end and finally we came to Bozcaada. I will tell you all about my feelings about this topic and i will describe that ” what is waiting for us in Bozcaada this season”   in detail in my next article. But firstly I will tell you about the Bozcaada in the city color series which i prepared and , is composed of summer products of Banana Republic 2017.  Although Bozcaada is not a city, the name of the series is “the city color”. i called it “the city color”. 

Bozcaada is made up of five main colors for me … On behalf of the island, there are yellow of steppe , poppy of red, purple of amaranda, green of vine and blue of island. I think the tone of all these colors is special to the island or the loving eyes see it like this I do not know ? Come and decide together then!

Asma Yeşili

Amaranda Moru

Gelincik Kırmızısı

Bozkır Sarısı

Ada Denizi Mavisi

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply