PROJELER SEYAHAT

ŞEHİR RENGİ DOSYASI; KAPADOKYA!

Her şehrin, her toprağın ayrı bir rengi ayrı bir büyüsü var. Bizi o kadar etkiliyor ki bu, farkında olmadan şehrin atmosferine ve rengine göre hazırlıyoruz bavulumuzu. Hatırlarsanız, bunu daha önce fark edip bir şehir rengi dosyası yapmaya karar vermiştim. Bu sefer de bavulumun renklerine bakıp beni çok etkileyen yerlerden biri olan Kapadokya için bu dosyayı yapmaya karar verdim.

Çok şanslıydık ki güneşli bir sonbahar tatili olacaktı. Ama Kapadokya’nın iklimi güneş kaybolduğu anda sizi titreten bir soğukluğa sahip olduğundan, ona göre hazırlık yapmam gerekiyordu. Yani bavuluma gündüzden geceye, beni üşütmeyecek ya da üzerime çok kalın gelmeyecek güzel ve rahat giysiler koymalıydım. Ne kadar günlerden Cuma da olsa, ofis kıyafetleriyle bir yolculuk yapacaktım. E malum, hafta sonu kaçamağı olduğu için kabin bagajına sığıp da gidebilmeliydim 🙂 Tüm bunlar bir bütün oldu ve sonunda bakın bakalım yanıma neler almayı tercih etmişim!

Processed with VSCO with n1 preset

Processed with VSCO with n1 preset

kucuk-martha-kapadokya-marthanin-bavulu-seyahat-banana-republic-1

Sabahın ilk ışıklarında buz gibi havada, güneşin Erciyes’in arkasından doğuşunu ve balonların büyülü dansını izlemek için Kızılçukur Vadisi’ne gittik. Burada Banana Republic marka, kesimine bayıldığım lacivert yün kabanımı ve yine Banana Republic’in Olivia Palermo ile imza haline gelmiş toprak rengi ve lacivert çizgili boğazlı kazağını giydim. Bu ürünlerin en büyük konforu, kaliteli ipliklere sahip oldukları için güneş varken terletmemesi, güneş gittikten sonra ise üşütmemesi. Ayrıca ince dokulu olmaları da üzerinizde taşırken size kolaylık sağlıyor. Ben de hoplayıp zıplayarak enerjimin son zerresine kadar kullandım! 🙂

Processed with VSCO with c7 preset

Güvercin Vadisi’ne karşı öğleden sonra kahvesi…

Şal / KazakPantolon : Banana Republic

Processed with VSCO with c2 preset

Processed with VSCO with c9 preset

Akşam üzeri peri bacaları arasında keşfe çıktığımda, üzerimde hafif bir safari esintisi taşımak istedim. Kapadokya’ya en çok yakıştırdığım renk tonları toprak tonları olmuştur hep. Üzerine bir kaç renkli dokunuş ile o doğa ile bir bütün oluşturuverirsiniz.

Processed with VSCO with c2 preset

Processed with VSCO with c2 preset

Processed with VSCO with c3 preset

Güneş iyice kendini gösterdiğinde içimdeki yumuşacık kazakla halimden çok memnundum 🙂

Processed with VSCO with c8 preset

Kazak / Pantolon : Banana Republic

Processed with VSCO with c9 preset

Geceye devam etmek istediğimde üzerime kabanımı almam ve bir ayakkabı değiştirmem yetti… 🙂

Umarım siz de bu seyahat stilimi beğenmişsinizdir!

Sevgiler

Fotoğraflar: Çiseren Korkut Koç

#MarthaninBavulu

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply