MEKAN ÖNERİLERİ

Tebdil-i Mekan; Aman Da Bravo Bistronomique

Gün geçmiyor ki İstanbul’un alışkın olmadığımız semtlerinde ya da enteresan köşelerinde, sokaklarında keşfedilmeyi bekleyen bir hazine misali yeni mekanlar açılmaya dursun. İşte tebdil-i mekanlar serimize bir yenisini daha eklememizi sağlayan Aman Da Bravo, tam da böyle bir mekan.

Sosyal medyanın gücünü ve dipsiz bucaksızlığını artık tartışmayacağım. Instagram’dan keşfedip hayalini kurduğunuz kaç mekan, kaç ürün, kaç yemek var tahmin edemiyorum bile. Aman Da Bravo da benim uzun zamandır bu hayal listemdeydi. Ocak ayının son haftasında, güzel ve güneşli bir Cuma günü fırsatını bulup bizzat deneyimleme şansım oldu. Ne de güzel oldu… 🙂

amanda bravo-tebdili mekan-kucukmartha-mekan onerileri

Reşitpaşa Mahallesi’nde, Emirgan Korusu’nun arkasında kalan yol üzerinde, bir binanın altında yer alan Aman Da Bravo, bulması çok da zor bir mekan değil. Özellikle Maslak ve İstinye civarlarında iseniz, oldukça yakın sayılır. Mekanın en büyük özelliği ise sadece öğle yemeği servis ediyor olması! Bu detaya dikkatinizi çekerim! Mekan yalnızca öğlen 12:00 ile 17:00 saatleri arasında açık ve mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız! Nadiren de olsa kapalı gruplara özel akşam yemekleri de yaptıklarını öğrendik, düşününce bir doğum günü yemeği planı için harika olmaz mıydı sizce de? 🙂

2014 yılında kapılarını açan mekanın arkasında iki başarılı kadın var, biri konsept uzmanı Melis Korkud, diğeri ise şef İnanç Baykar. Yolları bir şekilde sektörde kesişen bu iki kadın, kafa kafaya verip böyle harika bir mekan açmaya karar vermişler.

amandabravo-istanbul-kucukmartha-mekan önerileri-tebdili mekan

Mekana girdiğiniz anda bembeyaz örtüler, gri duvarlar, köşelerden sarkan sarmaşıklar ve mekana yayılan muhteşem güneş ışığı sizi ferahlatıyor.

amanda bravo-istanbul-kucuk martha-istanbul

Gelelim ne yedik ne içtik kısmına. Ruhunuz ferahladıysa biraz da midenizle ilgilenelim 🙂 Her şeyin başında öyle sayfalarca kafa karıştıran bir mönüsü yok. Bu da en sevdiğim karakterli restoran kafası! Seni yormayan, az ama öz… Her damağa uygun bir tat mutlaka var. Öğle yemeği restoranı olduğu için çok ağır da değil. Ama kendini şımartmaya yetecek kadar güçlü.   Mönüde, mevsime uygun seçilen taze sebze ve meyveler kullanıldığı için sık sık kendini yeniliyor. Peki biz bu mönüden neler seçtik?

barbare-amandabravo-mekan önerileri-istanbul-tebdili mekan

Barbare’yi gördüğüm yerde mutlu oluyorum. Görür görmez bir şişe Cabernet Sauvignon’umuzu söyledik. Kadeh yerine verilen seramik bardaklara bayıldım!

amandabravo-yemek-istanbul-kucukmartha

Mönüde orijinal adı sucuklu & karidesli papardelle diye geçiyor, ancak ben sucuklarını çıkarttığım için fotoğrafta göremiyorsunuz 🙂 Ben bu ev yapımı makarnaya bayıldım. Çok lezzetliydi ! Hafif sarımsak tadı ve içerisindeki badem parçaları inanılmaz bir lezzet katmıştı.

amanda bravo-yemek-istanbul-kucukmartha

Kuzu eti severler için, yumuşacık kuzu incik altında mercimek ile servis ediliyor.

amanda bravo-istanbul-yemek-kucukmartha

Geldik açık ara farkla bayıldığımız yemeğe… Altta narenciye ile tatlandırılmış körili & nohutlu bulgur, üstte ise avakado & yeşil köri sosu ile tatlandırılmış tavuk budu. Çok çok çok başarılıydı!

amanda bravo-tatlı-istanbul-kucukmartha

Altın vuruşu ise bu tatlı ile yaptık diye düşünüyorum. Citrus Pavlova, turuncu meyvelerin aroması ve ferahlığını, bezenin hafifliği ile birleştirmiş. Özellikle yaz ayları için müthiş ferahlatıcı bir tatlı olur! Tavsiye ederiz!

Tüm bunları bir araya getirdiğinizde, Aman Da Bravo gerçek anlamıyla size ferahlık verecek bir tebdil-i mekan!

Sevgiler

Adres: Emirgan Sokak 20/A, Reşitpaşa, Sarıyer /  Telefon: (0212) 277 15 16

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply