YEMEK

Vişneli Yalnızlık Pufu

Hikayesi:

Bütün şehrin sizi terk ettiği oldu mu hiç? Hele ki yazın ortasında… Kimi arasanız, o koca şehirde bir yer bulamayıp kendine, kaçmış sanki! Ben ve benim yalnızlığım kaldık bir başımıza…
Aslında yalnızken kendi kendine vakit geçirebilen, hatta hayatta bir çok zaman bir çok şeyi tek başına yapmış bir tip olmama rağmen, bu sefer bu yalnızlık şehrin boğucu havasıyla ağır geldi… Gün içerisindeki en büyük mesafeniz koltuk ve tuvalet arasında olmuşsa sıkıntı var demektir! Miskinliği severim halbuki, pek de güzel yaparım! Ama bi canım sıkkın işte bu sefer… Mutlu değilim sanki… Şükredip mutlu olacak onca şey yokmuş gibi… Hani mayışıklığın verdiği bir baş ağrısı vardır ya… Kendisi içtiğim ilaçlara direniyor sabahtan beri….
Yalnızlıktan kurtuluş için son feribotu da kaçırdım üstelik… Arkadaşım C. Çınarcık’a davet etti… Gel beraber gidelim dedi… Çooook eğlenceli olacağına da eminim üstelik… Ama yapamadım… Gidemedim… Onun yerine oturdum ellerimle, kendime ve yalnızlığıma puf yaptım…
Yüz yılda bir girdiğim bu modda yaptığım yegane şey arabaya atlayıp ailemin yanına gitmek oluyor… Geldiğim yere çok bağlı olmamama rağmen bu gibi durumlarda aklıma ilk gelen huzur yerinin orası olması enteresan değil mi? Duyu belleğimden gelen bir huzur hissi olsa gerek… Annemin bahçesi, annemin yemeği… Bunları düşünüp basıp gidesim geliyor işte… Şimdi düşününce, şehre küsüp ben de şehri terk ediyormuşum aslında!
Beni bugün koskoca İstanbul terk etti gitti… Orada kimse var mı??? Beni duyan var mı??? Ey okuyucu, sen sen ol şehri terk ederken bir bak arkana, kim kalmış ne yaparmış diye… Bir de… Çabuk dön olur mu?
Sevgiler
Özü

Malzemeler:

Milföy Hamuru (Kaç kişilik istiyorsanız o kadar dilim kullanabilirsiniz)
Vişne Reçeli
1 adet Yumurta Sarısı
Pudra Şekeri

Yapılışı:

Fırınımızı 180 dereceye getiriyoruz.

Milföyümüzün tam ortasına bir kaşık yardımıyla reçelimizden, taneleriyle beraber alıp koyuyoruz.

Milföyümüzü bohça gibi kapatıyoruz.

Son olarak, yumurta sarısını bir fırça yardımıyla kapattığımız milföylerin üzerine sürüyor ve fırına veriyoruz. Yaklaşık 15 dk kadar pişiriyoruz. Servis ederken üzerine pudra şekeri dökmenizi tavsiye ederim.
Afiyet olsun!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply