YEMEK

Kabak Tatlısı Garaj’da Yenir!

Hikayesi:
 
 
 
 
Geçenlerde takım yemeği için Levent’teki Bursa Garaj İskender’e gittik. Bu yemekler, takım olayları falan artık duygusal bir moda dönüşüyor benim için. İş değiştirmeyi planlıyorsan ya da buna karar verdiysen once durumu kendi içinde sindirmen gerekiyor. Bu çoğu zaman beklenmedik anlarda süzülen gözyaşlarına da sebep olabiliyor.
 
Ben de böyle bir ruh halindeydim epeydir, ama bu kararımı açıkladığım insanların desteğini gördükçe kendimle gurur duymaya başladım. Bazen ne yazık ki iş hayatı içerisinde kimin ne olduğunu ya da neyin kim olduğunu anlayamıyoruz. Beklemediğim insanlardan gördüğüm müthiş destek, beklediğim insanlardan gördüğüm “tüh” le yetinmeler şahane! Hele bir de “Ya gitmeden bizim şu işi de hallediverir misin?” diyenler var ya, işte onlar en favorim!
 
Tüm bu süreç içerisinde güçleniyorsun farkında olmadan. Aslında onca yıl sen neler başarmışsın, ne kadar gelişmişsin  bunu görüyorsun gittiğin her bir görüşmede.Üstelik bugüne kadar sana bunları gösteren kimse de olmamışken… Kendi filmini izliyorsun yani bir yandan…
 
İşte ben böyle oturmuş filmimi izlerken, B. de oturdu yanıma ve beraber izlemeye başladık olup bitenleri. Biz bu şirkette birbirine aşık olmuş, bu şirkette dostlar edinmiş ve bu şirketten farklı gibi gözüken ama temelde aynı senaryolarla ayrılan iki kişiydik… Elimi hiç bırakmadı, her gün daha da bir sarıldı. İkimiz de aynı durumdayken, kendi sıkıntısını unutup çoğu zaman öylece yanımda durdu… Duruyor da hala… Biz filmi izlemeye devam ediyoruz, arada çok da eğleniyoruz… Bizi seven insanları gördükçe de çok mutlu oluyoruz. Yaptığın işin kıymeti, çalıştığın insanlardan ayrılırken ortaya çıkıyor aslında. Sana koşulsuz referans olacak insanlar biriktirmişsin farkında olmadan mesela… Bu o kadar güzel, o kadar gurur verici ki… İşte benim ilk iş değiştirme tecrübemde edindiğim en büyük tazminat budur! Bunun değerini hiçbirşey dolduramaz!
 
İşte böyle bir dönem de belki de son takım yemeğini yedik bu mekanda. “Bu iş artık iyice kabak tadı vermeye başladı” der bazen Annem… E bizde de hal böyleyken, yiyelim bir kabak tatlısı da tam olsun dedik!
 
Bursa Garaj İskender’in kireç suyunda bekletilerek kristalleştirilmiş meşhur kabak tatlısını mutlaka deneyin! Pişman olmayacaksınız!
 
 
 
 
Afiyet Olsun!

p.s: Dear B., We will survive 🙂

 

Sevgiler
 
Özüm

 

 
 
 
 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply